,, Funguje to“ i na zvířata?

Psi ( a všechna ostatní zvířata) jsou jako my lidé, mají své radosti a své bolístky.  Když jim vede dobře, jejich majitelé respektují jejich potřeby, přirozenost a svébytnost, je velký předpoklad, že se zvíře bude vyvíjet zdravě. Psi ( kočky, atd.) jsou ale už historicky dlouho součástí lidských smeček, a tak na ně působí lidské radosti , starosti, nemoci, apod.  Často je také pejsek ( nebo jiný mazlíček)  vmanipulován do role ,,nárazníku“, působí jako vylepšující prvek vztahů, anebo se stává např. náhradníkem za dítě , zdrojem  chybějící lásky apod.

Poruchy chování, agresivita, strachy, úzkosti, to vše je obraz a dá se s ním pracovat, podobně jako je tomu u lidí.

Pokud je energie zvířete dlouhodobě vyčerpávána na něco, co k němu nepatří, pak  může i onemocnět. Tím  je zde  v krátkosti nastíněno, že psům ( kočkám…) , které neustále vodíme na veterinu a pořád dokola léčíme léky a dokonce třeba i operujeme ( což je určitě dobře, když je to třeba) vlastně tak léčíme důsledky něčeho, co se stalo již dříve.

Nabízí se podívat se na to celé celistvě – přijmout i jiné způsoby působení ( záměrně nepoužívám slovo léčení) na zvíře.

Jsem lektorem a terapeutem , využívajícím metody – Rodinné konstelace, Kineziologie One Brain, Reiki, Bachovy esence. Již více než 12 let pracuji především s lidmi, kteří si uvědomují, že jim nestačí pouze léčení důsledků, ale chtějí se aktivně zapojit do procesu celkového uzdravení a dobrého pocitu ze sebe. Nicméně, za tu dobu jsem již mnohokrát pracovala i s pejsky ( vím o podobné práci např.s koňmi) a účinky alternativního působení byly opravdu velmi potěšující.

Pejsi také výborně reagují na účinky Bachových esencí a homeopatie. Používáním širokého spektra působení na jedince ( v tomto případě pejska) se zvětší prostor pro uzdravování.

Nemohu zde nezmínit fakt, že často je mnohem důležitější než jen léčit psa , aby si něco uvědomili jeho pánové  a změnili postoje.

Vzpomínám si na případ, kdy do mé kanceláře byl přinesen ( ano přinesen) roční pes – nádherný bulteriér. Zčistajasna, doslova ze dne na den, mu selhaly svaly na nohách a nepostavil se. Dostal mnoho podpůrných preparátů, ale lékaři krčili rameny, nedávali mnoho naděje.

Při práci s psem vyšlo najevo, že nedlouho před jeho zkolabováním opustila jeho pána životní partnerka. Pán se doslova rozložil, situaci neunesl a -paradoxně – se naprosto  upnul na psa. Pes takovou zátěž doslova neunesl. Svého pána miloval a nechal se doslova ,,vycucnout“. Po několika různých sezeních a práci i s pánem  se po relativně krátké době pes postavil a pozvolna se zotavoval.

To je jeden z mnoha příběhů.

Jsem zastáncem jemnosti v zacházení s námi lidmi a se zvířaty také. Proto se zabývám hledáním příčin a jejich uvolňováním tak jemným, jak to jen jde.                                                           Laďka